Išrinkti nugalėtojai kviestiniame architektūriniame Žiupronių g. 7 ir 9, Vilnius, Releven organizuotame konkurse 

Architektūrinis konkursas gyvenamųjų pastatų kompleksui Žiupronių g. 7-9

RELEVEN organizuotame, Žiupronių 7 ir 9, Vilnius, kviestiniame architektūriniame konkurse nugalėjo Studija “Heima” architektai su pasiūlymu DUNAMU. Konkurse iš viso varžėsi 5 darbai iš Lietuvos ir Nyderlandų, o juos vertino ir recenzavo autoritetinga komisija. Darbai buvo pristatyti: www.ziuproniu7.lt

Kviestinio projekto konkurso objektas –  išskirtinės ir tvarios architektūrinės išraiškos ir kokybės  daugiabučių gyvenamųjų namų su komercinėmis ir/arba administracinėmis patalpomis Žiupronių g. 7 ir 9, Vilniuje, architektūrinio projekto sukūrimas. Teritorijos gretimybės ir esama posesijų struktūra suponuoja smulkų senamiestinį mastelį, todėl konkurso dalyvių buvo prašoma suprojektuoti du atskirus, per ugniasienę sujungtus pastatus, kurie buvo vertinami atskirai. Sklypai yra itin vaizdingoje Vilniaus senamiesčio vietoje, šalia Misionierių bažnyčios (Vilniaus Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčia), todėl darbams buvo keliami itin aukšti urbanistinės integracijos, architektūrinės kokybės, tvarumo bei funkcionalumo reikalavimai.

Geriausiai įvertintas kompleksas, ekspertinės komisijos nuomone, išsiskyrė senamiestį puikiai papildančia urbanistine struktūra, puikiai įveiklintomis pirmo aukšto erdvėmis, jautriu medžiagiškumu ir bendru komplekso architektūrinės idėjos išbaigtumu. Konkurso autorių (K.Skirmantas, P. Žakauskas, T. Vaičiulis, P. Daugis, M. Morkūnas, J. Malinauskas, G. Vaitkevičiūtė, L.M.Mačiulienė, G. Žemaitytė, D. Daktarė, R. Kazėnaitė) darbas devizu DUNAMU puikiai susitvarkė su šios teritorijos keliamais urbanistiniais, architektūriniais, kultūros paveldo reikalavimais, reljefo ir kitais iššūkiais.

Konkurse taip pat dalyvavo Do Architects (A.Baldišiūtė, M.Steponavičiūtė, S. Daugėlienė, G.T. Gylytė, A. Neniškis, S. Buoželytė, E. Geležauskaitė, E. Deksnytė, E. Vladimirenko) su pasiūlymu “12022021”,  SPRIK architektų komanda( M.Olšauskas, D.Cesiulis, J. Cirtautaitė, I. Viržintaitė, K.Galvydytė, I.Cicėnaitė su pasiūlymu “748451”, Ambraso architektų biuras su pasiūlymu “Aštrusis” (A.Ambrasas, R.Ambrasienė, V.Adomonytė, O.Savickienė, J. Vaišvila)  ir Johan de Wachter architects (JDWA) ir MB Mash studio su pasiūlymu “A room with a view”.

Su konkurso darbais ir nugalėtojais galima susipažinti konkurso tinklapyje www.ziuproniu9.lt. Konkurso ataskaita bus paskelbta kovo viduryje, po kurios laimėję architektai komandos kviečiami į derybas dėl projekto įgyvendinimo. 

Konkursinius pasiūlymus vertino ekspertinė komisija, sudaryta iš užsakovo atstovų ir žinomų Lietuvos bei užsienio:

  1. Mindaugas Pakalnis – Vilniaus miesto savivaldybės vyriausiasis architektas (LT);
  2. Gintaras Balčytis – Architektas, Balčyčio studija (LT);
  3. Robertas Zilinskas  – Architektas, Kultūros paveldo specialistas, Atodangos (LT);
  4. Remigijus Bimba  – Architektas, Architektūros kūrybinė grupė (LT);
  5. Saulius Merkys – Užsakovo atstovas, RELEVEN (LT);
  6. Viktoras Zubrecovas – Užsakovo atstovas, RELEVEN (LT);
  7. Laurynas Ginaitis  – Užsakovo atstovas, RELEVEN (LT).

Recenzentai:

  1. Tomas Grunskis, Architektas (LT)
  2. Irena Kliobavičiūtė, Kultūros paveldo specialistė (LT).

Konkursas organizuotas vadovaujantis Lietuvos architektų rūmų tarybos Laikinaisiais architektūrinių konkursų organizavimo nuostatais, patvirtintais 2020 m. sausio 22 d. sprendimu Nr. T20-01. Konkurso sąlygos buvo sėkmingai suderintos su Lietuvos architektų rūmais. Konkursą organizavo RELEVEN, o administravo mmap.

Apie Releven 

„Releven“ yra Vilniuje įsikūrusi nekilnojamojo turto projektų vystymo įmonė, orientuota į tvarios miesto aplinkos kūrimą. Per pastaruosius 20 ir daugiau metų „Releven“ įkūrėjai Vilniuje išplėtojo 100 000 kvadratinių metrų biurų/gyvenamųjų patalpų ir 500 000 kvadratinių metrų prekybos/logistikos ploto Baltijos šalyse. „Releven“ Vilniaus centrinėje dalyje vysto ~100 000 kvadratinių metrų aukščiausios klasės mišraus naudojimo projektų. 

Iliustracijos

Planšetai

Parašykite komentarą