Skelbiamas kviestinis konkursas unikaliam daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksui Vilniaus senamiestyje

Architektūrinis konkursas gyvenamųjų pastatų kompleksui Žiupronių g. 7-9

Po intensyvių pasiruošimo darbų skelbiamos istorinėje vietoje įsikursiančio objekto –gyvenamųjų namų su komercinėmis patalpomis Žiupronių g. 7 ir 9 projektavimo paslaugų ir projekto vykdymo priežiūros pirkimo sąlygos.

M. Daukšos ir Žiupronių gatvių sankirtoje planuojamas pastatas patenka į Kultūros paminklu paskelbtą vietovę – Vilniaus senamiestį ir Nacionalinio lygmens valstybės saugomą kultūros paveldo vietovę, kurią šiaurinėje pusėje supa Misionierių bažnyčios ansamblis, rytinėje – Vilniaus Švč. Jėzaus Širdies bažnyčia, vakarinėje pusėje atsiveria Šv. Dvasios ortodoksų vienuolyno katedros bokštai. Ši vieta suponuoja, kaip svarbu įvertinti istorines užstatymo linijas, tūrius, aukštingumo principus, kad naujai planuojamas gyvenamųjų namų kvartalas darniai įsilietų į Vilniaus senamiesčio aplinką. Šalia esančių sklypų – pietrytinėje ir vakarinėje dalyse planuojama numatyti sprendinius dviejų viešųjų erdvių sutvarkymui siekiant sukurti žalias ir aktyvias teritorijas prieinamas ne tik daugiabučių gyventojams, bet ir visiems miestiečiams.

Konkurso objektas – unikalus aukštesnės klasės daugiabučių gyvenamųjų namų su komercinėmis patalpomis kompleksas, jo architektūriniai sprendiniai ir dviejų viešų erdvių, esančių šalia sklypo sutvarkymas. Objekto teritorija numatoma Žiupronių g. 7 ir 9, sklypuose, čia planuojama statyti du, per ugniasienę jungiamus statinius.

Teritorijos gretimybės, kultūros paveldo apsaugos ir kiti dokumentai, bei esama posesijų struktūra nulėmė gan inovatyvų architektūrinio konkurso organizavimo formatą, kai konkursas organizuojamas ne vienam kompleksui, o dviems atskiriems pastatams dviejuose atskiruose sklypuose. Konkurso dalyvių prašoma suprojektuoti du atskirus per ugniasienę sujungtus pastatus, kurie bus vertinami atskirai, todėl konkursas gali turėti du nugalėtojus.

Konkurso darbus vertins autoritetinga komisija:

  • Viktoras Zubrecovas
  • Adolfas Ginaitis
  • Mindaugas Pakalnis
  • Gintaras Balčytis
  • Robertas Zilinskas
  • Algirdas Žebrauskas
  • Remigijus Bimba

Darbus recenzuos Irena Kliobavičiūte ir Tomas Grunskis

Darbų pateikimo terminas – 2021 m. sausio 15d. 17:00. Darbus pateikti adresu: Teatro g. 9a-12, Vilnius
LT-03107 Vilnius